Aplikace ortopedických vložek na míru Superfeet

Ortopedické vložky Superfeet jsou výjimečné tím, že dokážou přizpůsobit 2dimensionální konstrukční (tzv. napínací) stélku uvnitř obuvi 3dimenzionálnímu tvaru nohy. Výsledkem je ergonomický pohyb nohou. Ortopedická vložka kontroluje postavení a pohyb kloubů na noze ve správné funkční pozici. Správnou funkční polohou zjednodušeně řečeno se rozumí tzv. neutrální poloha subtalárního kloubu, která umožňuje zamknout Chopartův kloub v další fázi kroku. Výsledek působení ortopedické vložky Superfeet lze schématicky znázornit následujícími obrázky:

superfeet

Biomechanickým tvarem stabilizačního pouzdra, kterým jsou vložky vybaveny se dosáhne tak nejen přirozeného pohybu nohou při běhu, ale také přirozené absorpce nárazů nohy v botě. Společně s využitím speciálních materiálů na jejich zhotovení vložky přispějí k eliminaci nezdravého působení tvrdých povrchů a k eliminaci příčin nemoci nohou z důvodů jejich nesprávné funkce. Kombinace jedinečného tvaru vložky a použitých materiálů na zhotovení vložky Superfeet je z hlediska jejich ergonomického a zdravotního působení nejdůležitější.
Většina bot, dokonce i ty opravdu dobré, nemají dobré tovární vložky. Tovární vložky představují obvykle jen plošně tvarové polstrování, které pokrývá konstrukci půdy obuvi. Pokud jsou tvarované tak pouze z měkkých materiálů, které jsou stlačeny vahou pracovníka na plochý útvar. Mnohdy mohou být vnímány uživatelem jako diskomfort. Ortopedické vložky Superfeet jsou schopny ovlivnit nejen funkci běžecké boty, ale i její komfort při běhu a zdravotní aspekty obutí. Jsou určeny k nahrazení vložky, která je vložena v obuvi při jejím zakoupení, a zároveň ji zlepšuje. Poskytují spolehlivou podporu pro nohy. Rotace kloubů mediálním směrem se snižuje a stabilní poloha dolních končetin předává impulsy směrem nahoru čímž se uvolňuje napětí nejen na nohy, ale i na boky záda a krční páteř.

Ortopedická vložka Superfeet splňuje tato kritéria:

1) Účinně absorbuje energii nárazu na patu.
2) Staví patní kost do neutrální polohy.
3) Modeluje klenbu nohy přirozeným způsobem – pohyb nohy z pronace směrem k supinaci je více ergonomický.
4) Snižuje síly působící na nohu – eliminuje kritická místa na chodidle snížením tlaku na nohu.
5) Zlepšuje biomechanickou funkci nohou – působení sil na nohu v průběhu kroku.

Výhody Superfeet vložky:

1) Patní miska – nabízí maximální podporu a pomoc s přirozeným tlumení nárazů.
2) Biomechanický tvar – důmyslný tvar, který pomůže stabilizovat a podporovat nohu, a napomáhat tak snížit tlak na chodidla, kotníky a kolena.
3) Antimikrobiální textil – s přírodním povlakem, který potlačuje růst bakterií způsobujících plísně a zápach.
4) Stabilizační pouzdro – působí jako základna vložky, který podepírá zadní segment nohy a nabízí konstrukci a stabilitu pěnové vrstvy.
5) High-density pěna – pěna s uzavřenými póry, která podporuje a tlumí nohy pro dlouhotrvající pohodlí.